Dzięki porozumieniu, w ramach Katedry Systemów Transportowych, powstanie nowe laboratorium dydaktyczne, w którym studenci będą mogli praktycznie poznawać zagadnienia logistyki i spedycji. – Wspólne wyzwania, które podejmiemy z tak ambitnym i aktywnym na światowych rynkach partnerem jak FAKRO, dotyczyć będą m.in. Realizacji projektów badawczo-rozwojowych w ramach prestiżowych programów unijnych. Wspólnymi zgłoszeniami patentów i wzorów użytkowych. W obszarze tym zarówno Politechnika Krakowska, jak i Fakro mają doświadczenia i sukcesy, ale razem możemy osiągnąć jeszcze więcej – mówi rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz.
Wysokie stypendia i nagrody – mocne wsparcie dla studentów Politechniki Krakowskiej
To chociażby utrata miejsc pracy, czy umiejętność opracowania sposobu z zniszczenia ludzkości. Najgorzej może być wtedy, jeśli ktoś straci kontrolę nad AI. Sztuczna inteligencja jednocześnie powoduje, że ciężko jest rozróżnić coś nieprawdziwego od prawdziwego. Użytkownik za sprawą specjalnych wtyczek do programu w kilka minut może stworzyć piosenkę śpiewaną głosem topowych gwiazd. Biorąc pod uwagę problemy wynikające z AI, ten jednak jest bardzo mały.
Zespół z PK liderem polsko-niemieckich badań nad bezpieczeństwem konstrukcji
Mirosław Boryczko, przewodniczący MOIIB. Podczas wydarzenia wręczono statuetki Małopolski Inżynier Budownictwa 2022 oraz odznaki Honoris Gratia – wyróżnienia nadawane od 2005 r. Przez prezydenta Krakowa za szczególne zasługi dla miasta. Laureatami odznaki są instytucje, stowarzyszenia, organizacje i osoby zasłużone dla krakowskiej społeczności. Odznaki Honoris Gratia z rąk wiceprezydenta Jerzego Muzyka odebrali Elżbieta Gabryś, Jarosław Gołuszka oraz Filip Pachla z Politechniki Krakowskiej.
- (agencja marketingowa obsługująca takie marki jak Energylandia) oraz Botbox sp.
- Mam nadzieję, że Wasze aktywności i to, czym się Państwo zajmują teraz, przełoży się na dalszy naukowy rozwój – mówił do stypendystów Politechniki Krakowskiej podczas uroczystości w Sali Senackiej rektor PK prof. Andrzej Szarata.
- Od 2 listopada 2021 pełnił obowiązki zastępcy dyrektora ds.
- Paweł Pławiak, prof. PK, dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.
- „Na skutek rozmaitych trudności, jak i urlopów letnich, sprawa utworzenia Politechniki została nieco opóźniona, lecz mimo to w razie zgody Ministerstwa i poparcia naszych władz miejscowych, mogłyby być zupełnie łatwo z dniem 15 października br.
Eksperci na PK o sztucznej inteligencji na rynku pracy: gdzie wesprze, gdzie zagrozi?
Pozostałe pola współpracy dotyczą m.in. Organizowania praktyk studenckich oraz sympozjów, konferencji, seminariów i szkoleń, a także podejmowania innych przedsięwzięć, które będą wynikały z bieżących potrzeb obydwu podmiotów, np. Organizacja studiów podyplomowych lub kursów specjalistycznych. plinko opinie Ponadto, Politechnika i ALSEVA EPC chcą upowszechniać informacje o wynikach współpracy oraz kierunkach jej dalszego rozwoju. Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy jest niezależną, narodową instytucją badawczo-rozwojową w dziedzinie telekomunikacji i technik informacyjnych. Prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, normalizacji i standaryzacji systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych.
Monografię wydało Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej. Uczestnicy studiów przeprowadzą badania potrzeb użytkowników i analizy biznesowe, a także opracują koncepcję produktu, prototypowanie i weryfikacje z użytkownikami. Ostatnim etapem procesu twórczego będzie opracowanie spójnej graficznie wizji produktu cyfrowego (aplikacji, strony internetowej, interfejsu, architektury), animacja i jego prezentacja. Kamila Kotnis, Paulina Krajewska i Magdalena Kaleta są studentkami ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym PK, a także absolwentkami kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Z kolei Joanna Waśko jest studentką inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK.
Deja un comentario